התחברת בהצלחה!
אתם כאלה מוכשרים - אבל אפשר לבחור רק שלוש יכולות
💰 משקיעים וקרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון בישראל

רשימת קרנות הון סיכון (VC) המובילות והגדולות בישראל המשקיעות בסטארט-אפים ישראלים.

מצגת משקיעים מעוצבת להורדה
המצגת שתעזור לכם לגייס כסף ממשקיעים - להורדה במחיר סמלי 💰
מצגת משקיעים להורדה
להורדה המצגת
טוען עוד קרנות הון סיכון...

🧠 מה הן קרנות הון סיכון בכלל?

קרנות הון סיכון (נקראות גם VC) הן גופים פרטייים המשקיע במיזמים, עסקים וסטארט-אפים בעלי סיכון גבוה, על כן שמן ״קרנו הון סיכון״. הרעיון הוא להשקיע בחברות בתחילת דרכן מתוך ציפייה לתשואה (רווח) גבוהה כאשר אותן חברות יגיעו להצלחה.

📈 כמה קרנות הון סיכון פועלות בישראל?

זה מאוד תלוי באיזו שנה שואלים - קרנות הון סיכון הן משאב מתחלף ומידי שנה קרנות הון סיכון חדשות מתווספות ו״נעלמות״. בישראל בסה״כ יש נוכחות נכבדה של קרנות הון סיכון (ביחס לגודל של האוכלוסיה). הערכה גסה היא כמה מאות (בודדות) בכל נקודת זמן.

💰 מה יוצא לקרנות הון סיכון מכל הסיפור?

התשובה הקצרה - כסף. קרנות הון סיכון משקיעות בסטארט-אפים בתחילת דרכן ובכך ״קונות״ אחוזים במיזם ועל הדרך עוזרות לו לצמוח. קרנות הון סיכון בדרך כלל ישקיעו בחברות שיש להן כבר בסיס כלשהו - צוות מוגדר, לקוחות ראשונים וכדומה. עבור סטארט-אפים (ממש) בתחילת הדרך, משקיעים פרטיים (אנג׳לים) בדרך כלל הכתובת.

⌛️ מתי זה הזמן לפנות לקרנות הון סיכון?

זו שאלה שיכולה להיות עליה כמה תשובות - יש כאלה שיגידו רק בשלב יותר מתקדם של המיזם, אבל היו מקרים של סטארט-אפים שהתחילו ישר עם סיבוב גיוס דרך קרנות הון סיכון (בעיקר ״יזמים פעם שנייה״ עם עבר מפואר). מומלץ להגיע לקרן הון סיכון (ומשקיעים בכלל) עם מצגת משקיעים מסודרת. מוזמנים לבדוק את המצגת למשקיעים שאנחנו מציעים באתר שמוצעת במחיר סמלי להורדה.

🎯 איזו קרן הון סיכון תתאים לי?

נכון שלקבל כסף זה תמיד כיף, אבל רובכם לא רוצים ״כסף טיפש״. זאת אומרת, קרן הון סיכון שתשקיע בכם אבל לא באמת תעזור לכם לצמוח. הדרך הכי טובה ללמוד אילו קרנות הון סיכון בישראל עשויות להתאים לכם היא ע״י קריאה באתר, מעבר על השקעות קודמות שעשו וכמובן ליצור קשר ראשוני. מומלץ לעשות בדיקת נאותות (Due Diligence) לקרן לפני קבלת השקעה. מוזמנים לקרוא את המדריך שלנו באתר על בדיקות נאותות למשקיעים וקרנות.